Burim lazer me fibër CW 2000W me ndriçim të lartë me një modalitet të vetëm

Përshkrim i shkurtër:

Lazer me fibër të vazhdueshme me një modalitet të vetëm të serisë SMATLas 4S, me teknologjinë e pompës 976 nm, efikasitetin e konvertimit elektrik-optik deri në 42%, dizajn të ri të strukturës optike, më shumë integrim, madhësi më të vogël, më të lehtë për integrim dhe mirëmbajtje, opsion i modalitetit me rreze të shumëfishta, modalitet i vetëm 3000w prodhimi me bërthamë fibër 20μm, dendësia e fuqisë deri në 24000KW/mm^2,M^2<1.3, posaçërisht e përshtatshme ose prerje dhe aplikim që kërkon densitet më të lartë të fuqisë


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Karakteristikat e produktit

Teknologjia e pompës 976nm.WPE≥42%,konsumi i ulët i energjisë

Shërbimi i monitorimit në distancë, defekte në mbrojtjen aktive

Dizajn 19" 3U, modul i integruar AC-DC

Më kompakt, me të njëjtën fuqi vëllimi më i vogël krahasuar me të tjerët

Dizajni plotësisht i mbyllur, zvogëlon kërkesat e përdorimit të mjedisit

Specifikimi optik

Maksimumi nominal. fuqia dalëse

2000 W

Gjatësia e valës qendrore

1075±10 nm

Cilësia e rrezeve lazer

M2≤ 1.3, për fibër 20 μm

Stabiliteti i fuqisë

<2%

Treguesi i dritës së kuqe

650 nm

Kabllo shpërndarjeje me fibra

 QBH/QD 

Sistemi i ftohjes

Kapaciteti minimal ftohës

3.0 KW

Shkalla minimale e rrjedhjes

25 l/min

Gama e temperaturës së ftohësit

25±3 ℃

Presioni i ftohësit të furnizimit

5-6 bar

Elektrike dhe Mjedisore

Tensioni i furnizimit

220VAC/50Hz/60Hz

Sinjali dixhital

24 VDC

Ndërfaqja e kontrollit

TTL/RS232/Ethernet/Databus

Konsumi i energjisë elektrike

≤5.0 KW

Gama e temperaturës së ambientit

5-45 ℃

Lagështia e ambientit

<=95 gradë

Specifikimi mekanik

Dimensioni

590 x 482 x 132 [mm] (L×W×H)

Pesha

40 kg

Aplikacionet

Prerje precize Saldim me lazer
Shpim/Percing me laser Përpunimi i bizhuterive
Printim 3D   Pastrim me laser

Integrimi i pajisjeve

Makinë prerëse me lazer me fibra Makinë saldimi me lazer me fibra
Krahu i robotit Makinë për printim 3D
Pajisjet e trajtimit të sipërfaqes Makinë për veshje me lazer me fibra

Sistemi i shpërndarjes së fibrave

Ndërfaqja

QBH

Diametri dhe gjatësia e bërthamës së fibrës së dorëzimit

20μm/15m, gjatësi të tjera në dispozicion sipas kërkesës

Lloji i fibrave të dorëzimit

Fibër indeksi hap me thyerje dhe monitor termik

Gjatësia e kabllit të dorëzimit

15 +/- 0.5 m standard, gjatësi të tjera në dispozicion sipas kërkesës

Ndërfaqja e kontrollit

Sinjali dixhital

24 VDC

Kontrolli i fuqisë

0-10 V DC (40 μs - 60 μs Niveli, përkatësisht një periudhë pulsi)/Shifra

Porta e kontrollit të këmbëzës

24 VDC

Ndërfaqja e kontrollit

TTL / RS232 (HMI) / Ethernet / Databus

Shfaqje video


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

    Kategoritë e produkteve